HAKKIMIZDA


1953 yılında narenciye üretimine başlayan firmamız, yaklaşık 30 yıl boyunca üretimini ve ürün kalitesini artırarak ''üretim kooperatifi '' çatısı altında faaliyetlerini sürdürmüştür. 80'li yıllarda kooperatiften ayrılmış, ikinci neslin de katılımıyla kendi üretim ve pazarlama yapısını oluşturma yolunda ilk adımı atmıştır.

1984'de gelişen ve değişen pazar şartlarına uyum sağlamanın gereği olarak, ürettiği ürünleri işleyebileceği ilk paketleme fabrikasının temellerini atmıştır. Ardından paketlenmiş ürünleri alıcıyla buluşturmak, aynı zamanda tüketicinin beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip edebilmek için, büyük şehirlerdeki meyve-sebze hallerinde kendi satış noktalarını oluşturmaya başlamıştır.

90'lı yıllara gelindiğinde, iç piyasada yakaladığı başarıyı ihracata da taşımak için Ukrayna ve Bulgaristan'da kendi dağıtım depolarını kurmuştur. Bu sayede ülke ekonomisine de daha fazla katkı sağlanmıştır.

2000'li yıllarda ekonominin globalleşmesiyle birlikte, mevcut çeşitlerle büyümenin pek de mümkün olmadığı gözlenmiştir. Özellikle dış pazarda rakip ülkeler, kendi ülkelerinde yetiştirdikleri farklı çeşitlerle, Türkiye'ye karşı avantaj elde etmeye başlamışlardır.

Rekabetteki yerimizi korumak için; hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra 2008 yılında Niğde’de 5.000 dönümlük arazisinin yarısına yeni nesil Elma, Armut, Şeftali ve Nektarin fidesi dikilmiştir. İlk ürünler 2012 yılında alınmaya başlanmıştır.

Üretim alanlarımız Avrupa'daki gibi makineli tarıma uygun olacak şekilde düzenlenmiştir. Amaç birim alamda maksimum tonajda kaliteli ürün almaktır. Dolu hasarını önlemek, verimliliği artırmak için yatırım maliyetine bakılmaksızın, üretim alanlarımızın tamamı örtü sistemi ile kapatılmıştır.

Tüm üretim alanlarında, İyi Tarım Uygulamaları (İTÜ) yönetmeliğine uygun üretim yapılmaktadır.

Grubumuzun hedefi, Türkiye’nin bulunduğu coğrafi konumun avantajından yararlanarak üretim arazilerini daha da genişletmek; bununla beraber ülke ekonomisine katma değer sağlayacak, ihracatı ve istihdamı artıracak yatırım faaliyetlerine devam etmektir.