EN TR RU
Doğal, taze, zamanında...
Doğal, taze, zamanında...


65 yıllık üreticilik tecrübesi ile kurulduğu günden bugüne, doğaya ve insana saygılı, insanı merkeze alan, üstün kalite ve hizmet anlayışıyla dünya standartlarında üretim yaparak sürdürülebilir tarımda öncülük eden Çekok, Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen meyve ve sebze üreticisidir.
Dünya’nın en büyük kivi üreticisi  ‘‘Zespri’’ firması ile ortak olarak  “ Gold Kivi “ üretimini yapmaya başlayan Çekok, Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise beşinci büyük kivi üreticisi unvanına sahiptir.
Çekok Gıda; Türkiye'nin farklı bölgelerine kurmuş olduğu 13.500 dekar alana sahip çiftliklerde 35 çeşit meyve sebze üretimi yapmaktadır. Yetiştirmiş olduğu çiftlik ürünlerini 5 farklı bölgede kurmuş olduğu 110.000 m2 kapalı alana sahip fabrikalarda, ileri teknoloji makine parkuru ile soğuk zincir fifo esaslarına göre üretmektedir.
Katı çevre, sağlık ve güvenlik kontrol ve uygulamalarına inanan Çekok Gıda, günümüz tüketicisinin de talep ettiği uluslararası ticari standartlara uygun Global GAP, İTÜ, ISO 22000,ISO 9001 gibi birçok sertifikaya sahiptir.
Türk ekonomisinin gücüne güç katma, sürekli gelişim ve inovasyon için kaynak yaratma ve küresel bir oyuncu olma vizyonunu kararlılıkla devam ettiren Çekok Gıda, her yıl ortalama % 15 oranında büyümektedir.Bunun yanında Çekok Gıda, Türkiye’nin (İSO) 500 büyük sanayi kuruluşlarının sıralandığı listede her yıl basamakları tek tek tırmanarakilk 200’de yer almayı başaran sektöründeki tek şirkettir.
 
Çekok Holding bünyesinde yer alan Nektrans Uluslararası Taşımacılık A.Ş., sahip olduğu 180 adet özmalfrigorifik tır filosu ile ürünlerini zamanında ve sağlıklı bir şekilde müşterilerine ulaştırmaktadır. 
Fabrikamız
Yeni nesil teknolojik fabrikalarımız.
Yeni nesil teknolojik fabrikalarımız.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde kurmuş olduğumuz 13.500 dekar alana sahip çiftliklerimizde 35 çeşit meyve sebze üretimi yapmaktayız. Yetiştirmiş olduğumuz çiftlik ürünlerimizi 5 farklı bölgede kurmuş olduğumuz 110.000 m2 kapalı alana sahip fabrikalarımızda, ileri teknoloji makine parkuru ile soğuk zincir ve fifo esaslarına göre üretmekteyiz.

Çekok Gıda,ülkenin farklı noktalarında birbirinin alternatifi olacak fabrikalar kurarak olumsuz koşullardan dolayı doğabilecek riskleri minimalize etmektedir.Bunun yanında, sözleşmeli çiftçilerimiz ile birlikteüretilen meyve ve sebzelerin, her zaman taze ve en kısa sürede sofralara ulaşmasını sağlamak amacıyla müşteriye yakın fabrikalar kurulmuştur.


 
Tarihçe
65 yıllık tecrübe ve sorumluluk.
 
Kendi dinamik yapısına ve gelişmekte olan dünya trendlerine uygun üretim tesisleri kuran, lojistik ve üretimde sürdürülebilir tarım adına yaptığı pek çok yenilikle Avrupa'da ve dünyada adından söz ettiren köklü bir şirket.
 
65 yıl önce Mersin'de kurulduğu günden bugüne " önce insan " anlayışını hiçbir zaman yitirmeyen Çekok, müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edindi. Özellikle paketleme teknolojisindeki yenilikleri, yapmış olduğu merkezileştirme çalışmaları, ürünlerin yetiştirilme aşamasındaki anlık takibini sağlayan ERP teknolojisi ve 180 tırdan oluşan frigorifik araç filosu ile, üretilen meyve ve sebzelerin, her zaman taze ve kısa sürede sofralara ulaşmasını sağladı. Üretimin tüm aşamalarında örnek kalite politikasından ödün vermeden, müşterilerine dünya standartlarında taze ve doğal meyve sebze sunabilmek için üretim tesislerini en son teknoloji ile modernize etti.
 
Avrupa'nın ve dünyanın sayılı üreticilerinden biri haline gelen Çekok, üretim disiplini ile üretici ruhunu hiçbir zaman kaybetmedi ve tüm inovasyon çalışmalarını çiftçileri ile birlikte gerçekleştirdi. Bütün bu yeniliklerin içinde Çekok'ta değişmeyen tek şey sadece insana ve doğaya karşı olan sorumluluğu oldu.

Türkiye ve Dünyada Çekok
Çekok; doksanlı yıllarda Ukrayna ve Bulgaristan'da kurduğu dağıtım depoları ile Avrupa'ya ve daha sonra da dünyanın pek çok merkezi noktasına ihracatlar yaparak pazar ağını genişletti ve dünyanın sayılı üreticilerinden biri haline geldi. Avrupa'nın ikinci, dünyanın ise beşinci büyük kivi üretim alanına sahip olan Çekok; bugün Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasındadır ve yerini her geçen gün yükseltmektedir.

Çekok; kurulduğu gündeki kararlılığıyla, sektöre yenilikler katarak, çevreye ve doğaya zarar vermeden, sağlıklı, taze ürünler üretmeye ve sofralarınıza ulaştırmaya devam edecektir.  Değerlerimiz
Değerlerimiz

Üstün kalite: 
Bir firmanın üretimininüstün kaliteye sahip olması için gıda güvenliğine, izlenebilir ürün özelliğine, iyi üretim stratejisine, sürdürülebilir tarım anlayışına, bitki koruma politikasına uygun prosedürlerin disiplinine sahip olması gerektiğine inanıyoruz.

Mükemmel hizmet:
Meyve ve sebze üretimindeki mükemmel hizmet anlayışının olmazsa olmazının, üretimin her alanında uzman kişilerin disiplinli çalışmasıyla mümkün olacağını düşünüyoruz. Bu yüzden tarladan ürünlerin sofralarınıza ulaşmasına kadar tüm aşamalarda uzman kadromuz ile birlikte ilk günkü heyecan ve disiplini koruyarak sizlere hizmet veriyoruz.

Müşteri memnuniyeti: 
Çekok Gıda olarak müşteri memnuniyeti endeksini(TMME) titiz bir şekilde inceliyor ve bu doğrultuda tüm ürün ve hizmetlerimizi tüketicilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yeniliyor ve şekillendiriyoruz. Bu doğrultuda üretim süreçlerimizin her aşamasında kalite ve verimlilik artışı için yeni araçlar geliştirmeye çalışıyoruz.
Çağımızdaki hızlı gelişim ve değişimle birlikte tüketiciler,  yaptıkları tercihlerle gıda sektörünün geleceğini belirlemektedir. Çağımızın tüketici beklentileri,  bilinçli üreticiler için önemli bir referans noktasıdır. Bir üreticinin faaliyetlerine gelecekte de devam edebilmesi için, tüketiciyi anlaması, ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermesi gerekmektedir.
Bizler Çekok Gıda olarak, müşteri beklentilerini eniyi şekilde karşılayan,çevreyi ve doğayı sürdürülebilir bir şekilde ele alan, saygı, sorumluluk, güven  ve değer/kalite/fiyat dengesi unsurlarını göz önünde bulunduran ve kolay ulaşılabilir olan bir üretici modelini benimseyerek günümüz ve gelecekteki tüketici profilinin ihtiyaç ve beklentilerini anlıyoruz.
Günümüzün ve geleceğin bilinçli tüketicisi, ilk olarak satın aldığı ürünün ihtiyacını tam olarak karşılanmasını ister, ikinci olarak ürün yada hizmet fiyatının kazandırdığı katma değerle orantılı olmasına dikkat eder  sonra da aynı kaliteli ürüne yada hizmete daha fazla para ödemek istemez, çekok gıda  bu bilinç ve sorumlulukla üretim politikasını sürdürmektedir.
Günümüz ve geleceğin tüketicisi satın aldığı ürün ve hizmetin muhtemel problemlerinde makul bir sürede üretici firmanın  yetkililerine  ulaşmak isteyecektir. Bu yüzden Cekok gıda olarak  kolay ulaşılabilir olmayı, temel prensiplerimiz arasında saymaktayız. Böylece müşterilerimizle aramızda güçlü bir güven tesis etmekteyiz.   
Çekok Gıda sosyal sorumluluk  bilincine sahip, şeffaf, çevreye, doğaya ve  insana saygılı üretici profiliyle , sadece müşterisine değil bütün emekçi çalışanlarına ve onların  çalışma haklarına saygılı adil bir yönetim anlayışı gösteren bir üretim politikası  tercih etmektedir.
 
Doğaya ve insana karşı sorumluluk
Her insan yaşadığı çevreye karşı sorumludur. Bu sorumluluk, doğanın ekolojik dengesi ve korunması açısından oldukça önemlidir.
Bizler Çekok ailesi olarak, üretim tesislerimiz başta olmak üzere bütün birimlerimizde insan için üretilen her ürünün arkasında, insana ve doğaya karşı olan sorumluluğumuzun bilincini taşıyoruz.

İnovasyon
Çekok ailesi olarak, sosyal, kültürel, teknolojik, ekonomik olarak değişen pazar dinamiklerine uygun maliyet düşürücü yenilikleri sektörümüze kazandırrmak için, yeni bakış açıları ve konseptlerin geliştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu da başarılı bir inovasyona bağlıdır. Doğru bir inovasyon yönetimi için temel kural, değişimi iyi yönetebilmektir. Bunu sağlayan en önemli unsurun ar-ge çalışması ve bütün birimler arasındaki iletişim kalitesi olduğunu düşünüyoruz.
Biz üretimin her aşamasındaki inovasyonun, üretim kalite standardına kazandırdıklarının farkındayız. Bu yüzden başarımızın bir parçası olan inovasyondaki disiplinimizi, kurulduğumuz ilk günden bu yana sürdürüyoruz.
 
Sürdürülebilirlik
Çekok Gıda olarak biz; özellikle doğa dostu sulama teknikleri ve ilaçlamadaki otomatikdozajlamasistemiyle, doğaya zarar vermeden, üretim kalitesini sağladık ve sürdürülebilir tarımın gerekliliğini savunan öncü üreticilerden olduk.
Lojistik alanında, karbondioksit emisyonuna bağlı çevre etkilerine ve yakıt tüketimine duyarsız kalmamak içindağıtım merkezlerini merkezileştirerek
enerji tasarrufu sağladık ve taşımacılık hareketinde sağladığımız kayda değer azalma ile doğrudan sürdürülebilirlik politikasına hizmet ettik. 
Üretim işindeki tecrübemiz ve hassasiyetimiz, bizi Türkiye’nin ve dünyanın sayılı üreticileri arasında konumlandırmıştır. Bunun yegâne sebebinin, çalışanlarımızla birlikte insanı ve insani değerleri merkeze alan hizmet anlayışımız olduğuna inanıyoruz.
Kalite Politikamız

“Sürekli İyileştirme” anlayışı doğrultusunda kalite ve teknolojimizi daima geliştirerek kalitede öncü olmak bütün çalışanlarımızın sorumluluğundadır.

ÇEKOK GIDA hizmetin tüm aşamalarında toplam kalite felsefesi ile çalışmak müşteri beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap verecek ekonomik ve güvenilir ürünler tasarlayıp üretmek ürünlerimizin kalitesinde lider olabilmek için sistem kalitemizi sürekli kılmayı ve kalite sistemimizin sürekli gelişmesi için kaliteyi kontrol etmek yerine yönetmeyi amaç edinmiş bir kuruluştur.

Bütün çalışanlarımızın “müşteri memnuniyetini“ birinci derecede sağlamak amacıyla sisteme etkin katılımları ve bu doğrultuda gelen başarının yüksek motivasyonu, yıllardır gösterdiğimiz istikrarlı başarının özünü oluşturmaktadır.

Gıda güvenliği politikamız ise; müşteri memnuniyetini esas alarak, hedeflerimize yönelik sürekli gelişim ve eğitim prensibiyle, hijyenik şartlarda yasal mevzuatı esas alarak güvenli gıda üretmektir.

Sertifikalar
Katı çevre, sağlık ve güvenlik kontrol ve uygulamalarına inanan Çekok Gıda, günümüz tüketicisinin de talep ettiği uluslararası ticari standartlara uygun Global GAP, İTÜ, ISO 22000,ISO 9001 gibi birçok sertifikaya sahiptir.
Global G.A.P. Certificate
Global G.A.P. Certificate
Cekok Ziraat San Certificate
Cekok Ziraat San Certificate
MSA Certification Co., Ltd Quality Management System
MSA Certification Co., Ltd Quality Management System
Çekok Katalog 2017 ürün
kataloğumuz
Kataloğu görüntüleyin
© 2017 Cekok - Tüm Hakkı Saklıdır.